Мени

Вести

22јуни

Известување во врска со собирање кабаст отпад од домовите

14јуни

Општина Ѓорче Петров ќе одвои 300.000 денари помош за Делчево

13јуни

Јавен Повик до евидентирани невработени лица за вклучување во Програмата Општинско - корисна работа

09јуни

Семејствата на бранителите се ослободуваат од партиципација во градинките и од надомест за оброк во училиштата во Ѓорче Петров

09јуни

Основците од Ѓорче Петров прво и втгоро место на општинско натпреварување-Црвен крст 2023

07јуни

„Волшебниот свет на книгата – проект на Општина Ѓорче Петров посветен на воведување на децата во светот на книгата

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам