Мени

Вести

02јуни

Средба со Здружението на пензионери

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски одржа работна средба со Здружението на пензионери на општина Ѓорче Петров каде се потенцираа идните заеднички активности. Акцент беше ставен на одбележување на 20-годишнината од постоењето на Здружението, како и поддршка од страна на општината во делот на опремување на просториите.

27мај

Граѓанска трибина за новата концепција во основното образование

Во организација на општина Ѓорче Петров, во холот на ООУ ,,Мирче Ацев“ се одржа граѓанска трибина на тема: Новата концепција во основното образование.

21мај

Завршниот годишен настан на Федеарацијата на училишен спорт оддржана во ООУ ,,Димитар Поп Георгиев Беровски“

Градоначалникот Александар Наумоски, директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски и претседателот на Федерацијата на училишен спорт Александар Туфекџиевски присуствуваа на завршниот настан

21мај

Асфалтирана улица ,,Мис Стон“

Завршија градежените работи за асфалтирање на улица Мис Стон во урбаната заедница Мирче Ацев. На овој коловоз претходно беа изведени и сливници з

20мај

Бесплатен офталмолошки преглед за првачињата во Ѓорче Петров

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски со генералниот менаџерот на Санте Плус Хоспитал Груп, Др. Билал Кара, потпиша Меморандум з

20мај

Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Завршија градежните работи за поставување на бехатон плочки на улица 18 во населеното место Кисела Јабука. Во тек е редење на бехатон и на улица 14.Според програмата, во ова населено место предвидено е со бехатон да се поплочат уште три улици, во вкупна должина од 500 метри.

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам