Мени

ФК Македонија Ѓ.П. финалист во Купот на Македонија

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски пред одигрување на најважниот натпревар оваа сезона-Купот на Македонија на 20 мај ги посети фудбалерите и стручниот штаб на ФК Македонија Ѓ.П. кои се најголемата гордост на Ѓорче Петров.

-Им посакав спортска среќа и многу успех на натпреварот, а ние ќе ги бодриме од трибините и ќе им бидеме дополнителен ветер во грб – рече Стојкоски при посетата.

Ѓорче Петров е синоним за пркос, борба и победа, додаде, и така ќе биде и овој пат.

 

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам