Мени

Стојкоски на средба со управата на ФК Волково Ѓ.П

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски оствари средба со управата и фудбалерите од ФК Волково Ѓ.П на која стана збор за тековните случувања во клубот, како и за проблемите со кои се соочуваат при функционирањето.

Наш заеднички императив е фудбалскиот клуб Волково да биде финансиски стабилен и теренот на кој што тренираат да биде во добра состојба, се со цел непречено да напредуваат. Во моментов заеднички работиме на издржано решение кое ќе овозможи континуиран напредок на клубот и финансиска стабилност на долг рок – изјави Стојкоски.

Спортот, како што додаде, останува приоритет на Општина Ѓорче Петров.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам