Мени

Седми традиционален Коњачки марш

Во општина Ѓорче Петров се одржа седмиот традиционален Коњички марш со поддршка од нашата локална самоуправа.

Учесниците на маршот ги пречека градоначалникот Александар Стојкоски кој рече дека огромно е задоволството да присуствува на ваква манифестација кај црквата Св.Ѓоргија во с.Кучково, манифестација преку која се негуваат традиционалните и културни вредности.

-Општина Ѓорче Петров и во иднина ќе продолжи да поддржува манифестации од овој тип, се со цел ѓорчепетровци да имаат можност да уживаат во вакви збиднувања и да се дружат на територијата на нашата општина-додаде Стојкоски.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам