Мени

Интернационален кинолошки спектакл „БАЛКАНИКА 2023“

Одлична организација на интернационалниот кинолошки спектакл „БАЛКАНИКА 2023“.

Клубот на германски овчари на Македонија успешно го организираше настанот на кој земаа учество стотина кучиња од највисок квалитет во расата од сите соседни држави.

Ваквите настани ја ставаат општина Ѓорче Петров на мапата на кинолошките збиднувања, а веќе наредниот месец, односно на 23ти април ќе се одржи уште една изложба на автохтоната раса македонски паничар.

Галерија

Image

of

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам